فر گازی یا برقی ?

فر گازی یا برقی ?

فر برقی یا گازی

هم‌اکنون انواع و اقسام محصولات موجود از یکی از روش‌های گازی، الکتریکی یا ترکیبی برای پخت غذا استفاده می‌کنند، اما مهم‌ترین سؤال در ذهن اکثر خریداران فر این است که کدام یک از روش‌های پخت مناسب‌تر است.


با توجه به تنوع مدل های فر آیا می دانستید داشتن اطلاعات کافی راه گشا در امر انتخاب فر خواهد بود؟

امروزه در بسیاری از خانه ها برای تهیه و پخت ماهی، گوشت، پیتزا از فر استفاده میگردد بدون شک داشتن اطلاعات کافی پیش از خرید هر وسیله ای، راه گشا و تسهیل کننده در امر انتخاب خواهد بود. از آنجایی که فرها قیمت نسبتاً بالایی دارند و ورودشان به منازل برای سالهای طولانی خواهد بود لذا لازم است در انتخاب فر خود نهایت دقت را داشته باشیم.


انواع فر های موجود در بازار:

فر های گازی : بدلیل کار با انرژی گازی فاقد برنامه هستند و برنامه پذیر نیستند.

فرهای برقی : یا فن حرارتی که هوای داغ را فر به جریان انداخته و در پخت مطلوب و سریع غذا بسیار موثر است.

فر با ویژگی کانوکشن : دارای انواع برنامه ها و حالت های مختلف پخت و پز می باشند. بسیاری از فرها ی برقی دارای برنامه های پیش فرض برای پخت انواع رایج غذاها و کیک ها می باشند و دارای المنت برقی است.

خاصیت های مایکرو : دارای انواع برنامه ها و حالت های مختلف پخت و پز می باشند. بسیاری از فرها ی برقی دارای برنامه های پیش فرض برای پخت انواع رایج غذاها و کیک ها می باشند و دارای المنت برقی است.


قر برقی و گازی
سؤال های رایج زمان خرید فر:
فر گازی یا فر برقی ؟ کدام یک بهتر است ؟
مزایای فر برقی بیشتر است یا فر گازی ؟
خرید فر گازی مقرون به صرفه تر و بهتر است یا فر برقی ؟

فر برقی برای چه کسانی مناسب تر است؟

تکنولوژی انواع برنامه پخت غذا برای نوعروسان مناسب می باشد.
برای مشتریانی که میخواهند فر حرفه ای داشته باشند که عمل گرم کرد یا یخ زدایی غذا را داشته باشد مفید است


مزیتی که فر گازی دارد:

فرهای گازی از نظر هزینه مقرون به‌صرفه‌تر هستند و از آنجا که سیستمی ساده برای کارکرد آنها در نظر گرفته شده و دستگاه‌های دیجیتالی زیاد در نحوه کارکردن آنها دخیل نیست در نهایت هزینه نگهداری کمتری نیز نسبت به نمونه‌های الکتریکی خواهند داشت.


فر گازی برقی به چه صورت عمل می کند؟

این فرها در عین واحد باید هم به برق و هم به گاز وصل باشند که برای گرم کردن فضا از شعله گازی و برای جوجه گردان ، تایمر ، جرقه زن و … از برق استفاده میکند این فرها خیلی حرفه‌ای نیستند ولی اگر امکان استفاده از لوله کشی گاز برای فر شما وجود دارد می‌تواند انتخاب خوبی باشد زیرا هم هزینه جانبی زیادی ندارد و هم طول عمر بالا و تقریباً تمامی نیازهای شما رو برآورده خواهد نمود.


مزیت فر گازی به فر برقی :

به دلیل اینکه در کشور ما هزینه‌های مصرف گاز از انرژی برق خیلی ارزانتر است طبیعتاً فر گازی هزینه پخت کمتری برای خانوار‌ها ایجاد می‌کند .


انواع سیستم حرارت دهی و مزایای آن :

نکته : توجه داشته باشید معمولاً کمترین حالت حرارت دهی در فر نیز احتیاجات شما را بر آورده خواهد کرد چرا که برای پختن کیک ، پیتزا ، مرغ ، سوسیس ، مرغ و سایر مواد غذایی ، اگر فری با المنت “بالا-پایین” و “هوای سه بعدی” داشته باشید کفایت خواهد کرد . سایر سیستمهای حرارت دهی فقط کار شما را راحت تر یا سریع تر انجام خواهد داد.


موتور جوجه گردان فر :

این موتور داخل محفظه فر اجاق‌ها تعبیه شده و می‌توان با استفاده از آن حتی مرغ کامل را هم به راحتی طبخ و بریان کرد.


فرق بین فر توکار و روکار در چیست؟

انواع فر از نظر نوع و محل نصب در آشپزخانه به دو دسته توکار و معمولی تقسیم میگردد در شیوه توکار نصب از داخل کابینت صورت میگیرد و در روش معمولی یا به اصطلاح مبله بصورت پرتابل یا قابل جابجایی میباشد.


سیستم خود تمیز کننده حرارتی فر های برقی :

با توجه به پاشش مواد غذایی در فر – داشتن برنامه ای خودکار برای تمیزی فر مناسب است. فرهای گازی فاقد برنامه ای خودکار برای تمیزی هستند و در حالت معمول نیز تمیزی فرهای گازی دشوار تر از فرهای برقی است.


کاتالیزورها را جدی بگیرید :

در سیستم‌های خود تمیزکن کاتالیزوری، رشته‌های کاتالیزوری آلودگی‌ها و چربی‌ها را به خود جذب می‌کنند. سپس این آلودگی‌ها با حرارت بسیار بالای ایجاد شده، از این رشته‌ها جدا می‌شود و شما قادر خواهید بود تا آنها را بطور کامل از اجاق خود جدا نمائید.


* توجه کنید فقط همین شیوه‌های حرارت دهی وجود دارد و اگر چیزی جز این موارد در بازار مشاهده کردید ، ترکیبی از چند حالت است.

در آخر باید این مطلب را ذکر کنیم ، اگر قصد خرید یک دستگاه فر را برای منزل خود دارید، بهتر است با در نظر گرفتن اطلاعاتی که از این مطلب کسب کردید ، مصرف انرژی فر، عایق بندی بدنه برای حفظ دمای داخلی، تحمل دمای شیشه داخلی، خدمات پس از فروش و گارانتی ، جنس بدنه داخلی، کیفیت درب فر، سیستم فر، سایز و اندازه فر را هنگام خرید مد نظر قرار دهید.حتما نگاهی به این مقالات بیندازید


محصولات مرتبط با مقاله


نظر

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.