چگونه قفسه های آشپزخانه مان را مرتب کنیم؟

چگونه قفسه های آشپزخانه مان را مرتب کنیم؟

چگونه قفسه های آشپزخانه مان را مرتب کنیم؟

آیا از اینکه یک نفر داخل قفسه آشپزخانه تان را نگاه کنید، احساس خجالت می کنید؟ آیا وقتی یه یکی از وسیله های تان احتیاج دارید، وقت زیادی صرف می کنید تا آن را از داخل قفسه آشپزخانه پیدا کنید؟ داخل ققسه های آشپزخانه که بیش از حد پر و شلوغ باشد، باعث آشفتگی و پریشانی شما هم می شود.

نداشتن فضای کافی در آشپرخانه

شما را نمی دانم، ولی من در آشپزخانه ام قفسه های کافی ندارم چیزهای زیادی هست که باید درون آن ها جای بگیرند، البته این تصوری است که ما می کنیم. اگر به فضای بیشتری احتیاج داید، لازم است به تعداد کابینت های تان بیفزایید با با ابتکارتان فصای بیش تری به وجود آورید. من در منزل خودم در گوشه ای از اتاق غذاخوری تعدای کابینت، قفسه و کمد برای نگهداری ظرف ها ساخته ام . ر این قفسه ها لیوان و بشقاب های اضافی که بیش تر مخصوص میهمانان است را نگه می دارم و از قفسه های اضافی آن هم به مثابه انباری استفاده می کنم.

دور ریختن بعضی از وسایل آشپزخانه

یکی دیگر از راه های منظم کردن داخل قفسه های آشپزخانه این است که تمام چیز هایی را که طی یک سال از آن ها استفاده نمی کنید، بیرون بریزید. اگر فقط از برخی ظرف های خاص در مراسمی مثل جشن سال نو استفاده می کنید، پی بهتر است آن را در گوشه ای از قفسه بگذارید که به سا دسترسی نداشته باشید.

درباره ظرف ها و وسیله هایی که مرتب از آن ها استفاده می کنید، کمی واقع بین باشید و چیز های بدون مصرف را دور بریزید. مطمئن باشید از کاری که انجام می دهید بسیار راضی و خوشحال خواهید شد.

هدف های این هفته جهت منظم کردن آشپزخانه:

تمام قفسه ها و کشو ها را خالی کنید . تمام چیز هایی را که لازم ندارید یا مصرفشان نمی کنید دور بریزید. می توانید این گونه چیزها را دور بریزید یا به کسی اهدا کنید:

ظرف های شکسته، کهنه یا بی مصرف

طرف های اضافی نقره یا فلزی

لوازم برقی که طی یک سال گذشته از آن ها استفاده نکرده اید. ( بخارپز، بستنی ساز، دستگاه پخت نان)

ظرف های شیشه ای، بطری یا ظرف های خالی مواد خوراکی که قابل استفاده نیستند.

لیوان های بزرگ قهوه خوری اضافی

ظرف های پلاستیکی ناهمگون

این چیز ها را نزدیک اجاق گاز نگه دارید:

قابلمه و ماهیتابه ها، ظرف های مخصوص نگهداری از قاشق، انواع ادویه ها.

این چیز ها را نزدیک ظرف شویی یا سینک ظرفشویی نگه دارید:

ظرف های چینی، ظرف های نقره، قاشق و چنگال، لیوان و دیگر وسیله های پذایرایی.

این چیز ها را کنار یخچال فریزر نگه دارید:

کیسه ی پلاستیکی، فویل، کاغذ آلومینیوم، کیسه ی فریزر یا ظرف های مخصوص نگهداری از مواد غذایی.

ظرف های پلاستیکی دردار را کنار هم نگه دارید تا یافتن در و بدنه ی شان راحت باشد.

زیر سینک ظرفشویی را تمیز کنید. تمام مواد پاک کننده را درون یک سبد پلاستیکی قرار بدهید و آن را درون قفسه زیر سینک بگذارید.

به جز ده تا کیسه پلاستیکی که معمولا خرید های تان را به کمک آن ها به خانه حمل می کنید، مابقی را دور بریز، بقیه را هم درون ظرفی مخصوص نگهداری کیند تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید.

تمام ادویه هایی که بیش تر از سه سال از تاریخ تولیدشان گذشته است را دور بریزید. اگر نمی توانید آن ها را بو کنید یا بوی بدی گرفته اند، حتما فاسد شده اند! ادویه را معمولا بهتر است در ظرف ها مخصوص شیشه ای نگهدارید و بهترین محل هم نزدیک اجاق گاز است.

ابتدا به خانه و محل سکونت مان شکل و زیبایی می دهیم . ولی پس از مدتی این خانه ی ماست که باعث زیبایی و شکل ظاهر ما می شود.

وینستون چرچیل

پیشنهاد ها

اگر کمبود قفسه دارید، تا جایی که ممکن است از دستگیره ها و آویزهای مخصوص آشپزخانه استفاده کنید.

کیسه های پلاستیکی زیب دار بهترین وسیله برای نگهداری از وسایلی هستند که معمولا سریع گم می شوند ، مثل پیچ و مهره و واشر شیرآلات.

قوطی و صندوقچه های تمیز، بهترین مکان برای نگهداری از وسیله های کوچک آشپز خانه هستند. می توانید رنگ ها و اندازه های مختلفی از آن ها را تهیه کنید و کنار هم بچینید ظرف های نگهداری چای، شکر قهوه و...

می توانید از دستگیره های قلاب دار مخصوص آشپزخانه برای آویزان کردن یک سری از وسیله های استفاهده کنید مانند دستگیره های آشپزخانه پیش بند کفگیر و ملاقهحتما نگاهی به این مقالات بیندازید


محصولات مرتبط با مقاله


نظر

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.