نکاتی برای مجلل کردن آشپزخانه

نکاتی برای مجلل کردن آشپزخانه

آشپزخانه بدون محدودیت مالی

داشتن بودجه‌ی هنگفت شروع کار را سخت‌تر می‌کند زیرا وسوسه می‌شوید که برای خرید وسایل آشپزی و کابینت ولخرجی کنید. آیا لازم است آشپزخانه را پر از کابینت‌های سفارشی از چوب ساج کنید. یا باید جدیدترین ابزار و تجهیزات را خریداری کنید و آشپزخانه‌ی خود خود را با چنین وسایلی تبدیل به آشپزخانه‌ی مدرن کنید؟ البته این انتخاب کاملاً شخصی است. اما اگر در انتخاب مسیرتان تردید دارید، می‌توانید از کارشناسی در این زمینه کمک بگیرید. معمار و طراح می‌تواند پیشنهادهای خوبی به شما کند و به شما کمک کند تا بتوانید بهتر افکارتان را متمرکز کنید. البته، بودجه‌ی شما امکان خرید اجناس لوکس را به شما می‌دهد تا با کمک آنها آشپزخانه‌ای منطبق با نیازهایتان بسازید. سفارش آشپزخانه‌ی دلخواهتان می‌تواند همه چیزها را از کابینت‌های منطبق با سلیقه‌ی خود و هماهنگ با دیگر وسایل تا تهیه‌ی وسایل دیگر مثل جانونی سفالی با قفسه‌هایی با کنترل حراراتی، فراهم آورید.

چنانچه آشپزخانه‌ی آماده‌ی مناسب پیدا نکردید، بودجه‌تان را برای تعمیر آشپزخانه‌ی فعلی خود صرف کنید و وسایل و اثاثیه‌ی آن را عوض کنید؛ مثلاً میزی مطابق با سلیقه‌‌ی خود که با صندلی‌ها هماهنگی داشته باشد تهیه کنید، یا ساختار اتاق را تغییر دهید، در بعضی قسمت‌ها به جای آجر از شیشه استفاده کنید تا نور به‌راحتی وارد اتاق شود. انباری در کف آشپزخانه تعبیه کنید و با انتقال دادن بعضی از وسایل، مثل ظرف‌شویی، به مکان‌هایی که در معرض دید نیستند، آشپزخانه‌ای مطمئن بسازید.

پنج نکته برای مجلل کردن آشپزخانه

1. از مرغوب‌ترین وسایل استفاده کنید، ولی زیاده‌روی نکنید.

2. برای این‌که آشپزخانه خوش‌منظر و کارامد باشد، از وسایل و قفسه‌هایی آماده، که در آشپزخانه‌تان نصب می‌شود، استفاده کنید یا از کابینت‌هایی استفاده کنید که متناسب با دیگر وسایل شماست.

3. ساختار خود اتاق را تغییر دهید؛برای مثال دیوارها و سقف شیشه‌ای آشپزخانه‌ی کوچک را وسیع و روشن می‌کند.

4. از جدیدترین و امروزی‌ترین وسایل استفاده کنید (البته مطمئن شوید که طرز استفاده‌ی آنها را می‌دانید).

5. آشپزخانه یا حتی تمام خانه را سیم‌کشی کنید تا بتوانید از جدیدترین دستگاه‌های نورپردازی و گرمایشی و صوتی استفاده کنید.

جایگاه و نصب تجهیزات آشپزخانه های مدرن

آشپزخانه بدون آب و برق و گاز هیچ ارزشی ندارد و باید در مرحله‌ی سفت‌کاری تدابیر لازم برای ایجاد تاسیسات آب و برق و گاز را در نظر بگیرید. اگر در این زمینه تخصصی ندارید، از متخصصان، برای خدمات و نیز نصب وسایل، کمک بگیرید.

نصب وسایل گاز سوز

نصب و راه‌اندازی وسایل گازی همیشه نیاز به متخصص دارد. هر وسیله‌ی گازسوزی را باید افرادی نصب کنند که مجوز دارند تا از ایمنی آن اطمینان حاصل کنید.

جایگاه پریز های برق به چه صورت باشد؟

درباره‌ی به کار گذاشتن تعداد پریز‌ها در مکان‌های مورد نیاز سخاوتمند باشید؛ زیرا بیشتر از آن‌چه تصور کنید به آنها نیاز خواهید داشت و به خاطر داشته باشید که ممکن است بخواهید بعداً پریز استفاده کنید.

منبع آب مستقیم برای کدام قسمت ها نیاز هست؟

با آمدن دستگاه‌های زباله خردکنی، فرهای بخار (که بعضی از آنها نیاز به منبع آب مستقیم دارد) لوله‌کشی پیچیده‌تر شده است، بهتر است از لوله‌کش حرفه‌ای کمک بگیرید، زیرا او از ابتدای کار دقیق می‌داند چه چیزی لازم است.

جایگاه سیستمهای حرارتی جدید

زمان تعمیر آشپزخانه، فرصت مناسبی است تا وسایل گرمایی بیشتری را در آن نصب کنید. رادیاتورهای عمومی جدید برای فضاهای کوچک انتخاب مناسبی به شمار می‌روند، اما سیستم حرارتی مناسب‌تر است، زیرا نیازی به رادیاتور نخواهید داشت. این سیستم با انواع کف‌پوش‌ها سازگار است (از توصیه‌ی متخصصان استفاده کنید)، اما در زیر کف‌پوش به فضایی برای نصب آن نیاز دارید. این سیستم حرارتی پرهزینه است [به خصوص هنگامی که بخواهید سیستم حرارتی سابق را بردارید]، اما در عوض گرمای ملایم و نامحسوس را در زیر پایتان تولید می‌کند.حتما نگاهی به این مقالات بیندازید


محصولات مرتبط با مقاله


نظر

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.